Két szemétgyűjtési akciónapot tartott a Magyar Közút Nonprofit Zrt., megdöbbentőek az eredmények. A többezer közutas dolgozó 350 tonna hulladékot gyűjtött össze 367 helyszínen! A videófelvétellel illusztrált hírt gyakorlatilag valamennyi központi napilap, a heyiek közül pedig a PécsMa közölte szerkesztőségi cikkében. A társaság 95 mérnöksége évente egy megyeszékhely éves kommunális hulladékának megfelelő mennyiségű szemetet gyűjt össze a közutak mellől, ami évi 1-1,5 milliárd forintos terhet jelent a cég számára. Érdekesség, hogy a MédiaWorks szinte valamennyi fórumán olvasható volt a Közút közleménye, a Bamán azonban nem.