A Portfólió tegnapi számában jelentette meg a fenti nyitóképet, és közölt valóban sokkoló adatokat. Például: a feleslegessé vált textiltermékek csupán kevesebb mint 1 százalékát hasznosítjuk ruházatként. Az ENSZ jelentése szerint 2000 és 2014 között megduplázódott a globális textiltermelés – ez már önmagában is rendkívüli terheket ró a bolygóra.
EZ AZ IPARÁG FELELŐS PÉLDÁUL A FÖLDÖN TAPASZTALHATÓ VÍZSZENNYEZÉS 20 SZÁZALÉKÁÉRT.
És még két meglepő szám: évente 26 kilogramm textilt veszünk mi itt, Európában, fejenként, és évente 11 kilogrammot dobunk ki, ugyancsak fejenként.