Egy japán cég korlátozott példányszámban jelentette meg a Clean Box nevű berendezését, ami új megoldást kínál a szemétszag elkerülésére: mínusz 11 Celsius-fokra hűt le mindent, ami belekerül, így a bomlási, erjedési folyamatok nagyrészt leállnak. Az első eszközöket hamar elkapkodták és roppant népszerűvé váltak. A cég most a gyártás folytatását jelentette be, és ezúttal már nem is csak limitált kiadásról van szó. Ahogy arra a hírt világgá röppentő Sora News is rávilágít, Japánban nagyon sokan egészen kis méretű lakásokban élnek, a nyarak pedig rendkívül melegek, így a szemétszag hamar elviselhetetlenné válhat. A készülék igen csendesen működik, ám éves energiafogyasztása 124 kWh, ami körülbelül egy hűtőszekrény fogyasztásának felel meg. Hogy megéri-e külön hűtőgépet üzemeltetni egész évben csak a szagok miatt, az a gyártó szerint a szemetes tartalmától függ: egy kisgyermekes családban például, ahol több piszkos pelenka keletkezik egy nap, nagy szükség van erre a technológiára. A hírről ma reggeli kiadásában, Bobák Zsófia tollából számolt be a Rakéta. Az NLC Magazin a Japan Today.beszámolóját idézi, amely szerint viszont a szerkezet energiafogyasztása nagyon kedvező. Elvileg napi összesen 1 jennel (körülbelül 2,7 forinttal) terheli meg a háztartások energiaszámláját. Most akkor legyen okos az ember… A masinéria ára egyébként átszámítva 130 ezer forint körül van, és egyszerre például 30 szennyes pelenkának elegendő tárhelyet biztosít.
