Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Rendkívül népszerű a japán hűtőkuka | Dél-kom Intranet


Egy japán cég korlátozott példányszámban jelentette meg a Clean Box nevű berendezését, ami új megoldást kínál a szemétszag elkerülésére: mínusz 11 Celsius-fokra hűt le mindent, ami belekerül, így a bomlási, erjedési folyamatok nagyrészt leállnak. Az első eszközöket hamar elkapkodták és roppant népszerűvé váltak. A cég most a gyártás folytatását jelentette be, és ezúttal már nem is csak limitált kiadásról van szó. Ahogy arra a hírt világgá röppentő Sora News is rávilágít, Japánban nagyon sokan egészen kis méretű lakásokban élnek, a nyarak pedig rendkívül melegek, így a szemétszag hamar elviselhetetlenné válhat. A készülék igen csendesen működik, ám éves energiafogyasztása 124 kWh, ami körülbelül egy hűtőszekrény fogyasztásának felel meg. Hogy megéri-e külön hűtőgépet üzemeltetni egész évben csak a szagok miatt, az a gyártó szerint a szemetes tartalmától függ: egy kisgyermekes családban például, ahol több piszkos pelenka keletkezik egy nap, nagy szükség van erre a technológiára. A hírről ma reggeli kiadásában, Bobák Zsófia tollából számolt be a Rakéta. Az NLC MagazinJapan Today.beszámolóját idézi, amely szerint viszont a szerkezet  energiafogyasztása nagyon kedvező. Elvileg napi összesen 1 jennel (körülbelül 2,7 forinttal) terheli meg a háztartások  energiaszámláját. Most akkor legyen okos az ember… A masinéria ára egyébként átszámítva 130 ezer forint körül van, és egyszerre például 30 szennyes pelenkának elegendő tárhelyet biztosít.