A Nemzeti Energiastratégiában kiemelten szerepel a Zöld Távhő Program, ugyanis a földgáz arányát a távhőtermelésben az országos, 70 százalék feletti szintről 50 százalékra kell csökkenteni 2030-ra – egybek mellett ezt hangsúlyozza a a rákospalotai hulladékégető tegnap kiadott közleménye, amelyet több napilap (így az általunk szemlézett hvg) is átvett. A létesítmény tulajdonosa, a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. szerint a hulladékhasznosító negyvenéves fennállásának legnagyobb volumenű távhőtermelését érte el tavaly:
egymillió gigajoule (GJ) hőenergiát állított elő.

https://hvg.hu/kkv/20220215_hulladekegetes_tavhotermeles_tavho_rakospalotai_egetomu