Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Régen nem volt ilyen nehéz megszabadulni a veszélyes hulladéktól? | Dél-kom Intranet


Nehezen érthető indokkal rúg bele ismét, mondhatni menetrendszerűen a BIOKOM Nkft-be az Új Dunántúli Napló illetve vele karöltve a BAMA. Zavaros, valószínűleg sosem létezett olvasói levélre hivatkoznak, idézzük: “Olvastam a napokban, hogy a veszélyes hulladékot összeszedik és eltakarítják a városból. Ez mind szép és jó, ám a Biokom új vezetése óta a régi, jól bevált hagyományt felszámolták Pécsett. Anno minden évben volt egy nap, amikor a veszélyes hulladékot elvihettük egy kijelölt területre. A festékesdobozokat, a megmaradt vegyszert, permetezőszert, göngyöleget stb. Nem kellett az Eperfás útra vagy a Szigeti tanyára szállítani ezeket a holmikat. Nekünk nincs autónk, gyalog járunk vagy busszal. Így cipeljük a veszélyes hulladékot? ”

Az “egy kijelölt hely” helyett maga az olvasó jelöl meg kettőt. A “minden évben volt egy nap” helyett most a vasár- és ünnepnapokat leszámítva valamennyi nap nyitva tartanak a hulladékudvarok, amelyek egyébként nem a BIOKOM új vezetése óta működnek, hanem hosszú esztendőkkel ezelőtt nyiltak meg. A levélírónak nincs autója, de semmiféle gondot nem jelent számára, hogy a teli festékesdobozokat, permetezőszereket, göngyöleget stb. “gyalog járva vagy busszal” cipelje haza a belvárostól ugyancsak messze kieső Prektikerből, Óázisból vagy az Obiból. Épp csak az a kis maradék okoz gondot.

Az Olvasó, ha netán mégis létezik, érdekes személyiség lehet.