Az élelmiszer-pazarlás környezetre gyakorolt hatásának és a megelőzés lehetőségeinek megismertetése érdekében rajzpályázatot hirdetett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal általános iskolások számára. Az élelmiszer-pazarlás megelőzését bemutató alkotások július 17-ig küldhetők be. A gyerekek rajzolhatnak arról, milyen hatásai vannak az élelmiszer-pazarlásnak, vagy arról, hogy mi magunk mit tehetünk, hogy mérsékeljük az élelmiszer-hulladékok keletkezését – áll a felhívásban, amelyet a MediaWorks valamennyi napilapja, így az Új Dunántúli Napló és a BAMA is közzé tett tegnap.