Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Pest megyében kitört a szemétháború? | Dél-kom Intranet


A címben föltett kérdésre a Blikk egyértemű igennel válaszol ma reggeli, hosszabb összeállításában. Leszögezik: súlyos gondok adódtak az elmúlt hetekben a hulladékszállítással Pest megye jelentős részén, senki sem tud semmi konkrétat, a polgármesterek más és más tájékoztatást kapnak a hulladékszállításban illetékesektől. Akadt olyan település is, amelynek egy részén a kommunális hulladékot sem vitték el időben. Maglódtól Gyömrőn és Kistarcsán át Szentmártonkátáig hasonló fennakadásokról számolnak be közösségi oldalaikon a lakosok. A települések lakóit mindenféle információval bombázták az elmaradó hulladékszállítás kapcsán. Ilyen volt, hogy létszámhiány van a hulladékszállító cégnél. Volt, akit úgy tájékoztattak, a települése hulladékszállítására kijelölt kukásautó elromlott. Technikai hibák és más hasonló infók érkeztek hivatalos és nem hivatalos forrásokból, na, meg időpontok a szelektív és zöldhulladék szállításra, amelyek mindig csúsztak.

Az okok között első helyen szerepel, hogy az NHKV nem fizet a szolgáltatónak. Ezt állítja a kistarcsai polgármester, ifj. Juhász István is, aki a Fidesz–KDNP színeiben nyerte el polgármesteri székét, tehát nem vádolható kormányellenes elfogultsággal. A polgármester hosszú posztot jelentetett meg a közösségi médiában. Egyebek mellett ezt írja: a stabil gazdálkodással zárt 2021-es év után jött az NHKV, jöttek a az elszámolási viták, és sikerült pár hónap alatt elérni, hogy egy felfelé ívelő cégcsoport a mindennapokkal küszködő szolgáltatóvá válljon. A benyújtott adatszolgáltatás alapján a Zöld Híd B.I.G.G. Nonprofit Kft. és a DTkH Nonprofit Kft. nettó 3 549 133 571 Ft díjra jogosult, ehhez képest a közszolgáltató által benyújtható számla összege nettó 2 107 413 377 Ft. Még a csökkentett összeg kifizetése sem történt meg a mai napig! A cég vezetése hiába kér hónapok óta időpontot az NHKV vezetőjéhez, Vásárhelyi Tiborhoz, egyszerűen csukott ajtókkal állunk szembe. Állunk és nem értjük a kialakult helyzetet, miközben az autóinkat a szervizelések elmaradása miatt sorban rakjuk félre, aminek következtében járatok maradnak el, kerülnek átszervezésre. Ameddig még lehet…

A Blikk szerkesztősége a témában kérdésekkel fordult az NHKV-t felügyelő Technológiai és Ipari Minisztériumhoz, ám válaszokat nem kapott