Wales a világon elsőként alkalmazta azt a kísérleti eljárást, ami során több mint százezer eldobható pelenkát használtak fel egy út burkolásához. A pelenkákat természetesen alaposan kiöblítették felhasználás előtt, majd szálas, szürke pelletté aprították, végül pedig aszfalttal keverték össze. A keveréket a héten egy másfél mérföld hosszú, kanyargós útszakaszon használták.fel.

Más országok is kísérleteznek műanyaghulladék felhasználásával az útépítés során; Indiában már 2002-ben elkészült az első út, amelyhez aprított műanyagokból készült ragasztót használtak, 2015 óta pedig előírás a hulladék felhasználása útépítés során. Hollandia megnyitotta a világ első újrahasznosított műanyagból készült kerékpárútját, Kalifornia pedig műanyag palackokat és más csomagolóanyagokat használt egy háromsávos autópálya-szakasz újraburkolásához.
Visszatérve a walesi kezdeményezésre: a világot elárasztják az eldobható pelenkák, Walesben 140 millió, Nagy-Britanniában körülbelül 3 milliárd, az Egyesült Államokban pedig 18 milliárd darab kerül évente a hulladéklerakókba, vagy egyes turisták egyszerűen elhajítják azokat az utak mentén. Bár az újrahasznosított pelenkákból készült burkolat nem teszi zöldebbé az utakat – mind az aszfalt, mint pedig a pelenkák szénhidrogéneket tartalmaznak -, a technológia vitathatatlanul több lehetőséget kínál a kidobott műanyagtermékek felhasználásra, így kevésbé károsítja a környezetet.
A fejlesztésekről a Liner.hu számolt be Czinder Tímea cikkéban.