Gyakorlatilag az egész hazai sajtó bő terjedelemben foglalkozik a Magyarországról a szlovákiai Párkányba szállított, nyolc hektárt elborító hulladékkal. A Blikk szerkeztőségi cikkének alcíme egyenesen ez: a hulladék Budapestről származhat! A gyúlékony vegyszerek maradványai, bútordarabok, elektronikai készülékek, húsmaradványok, valamint személyi adatokat tartalmazó dokumentumok és persze kommunális hulladék hatalmas területet borít el Párkány mellett.
https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/szlovakia-parkany-szemet-budapest/4kktwkb
Épp a dokumentumok alapján valószínűsítik, hogy a hulladék budapesti eredetű. Zsákolt formában érkezett, és a helybéli Vadasfürdő környékét ékteleníti – tudósít Szánalmas alpáriság című írásában a Paraméter. A szél ráadásul időközben már több zsákból is szétfújta a szemetet, és mivel a környéken nagy a sár, amíg az fel nem szárad, nem tudják megkezdeni a takarítást.
A Telex mai számban Barnóczki Brigitta ír ugyanerről az ügyről:
Íme a Népszava bezámolója (szerkesztőségi cikk):
https://nepszava.hu/3145895_illegalis-hulladek-parkany-budapest-szlovakia-magyarorszag
Még ha a nyelvet nem értjük is, de a szlovák TV Markiza felvétele nyomán a helyzetet pontosan érteni fogjuk: