A rendőrség nemzetközi bűnszervezetet leplezett le, amely nagy tételben veszélyes hulladékot szállított be Szlovákia különböző részeire, elsősorban az ország déli területeire – erről számol be bő terjedelemben a hazai napi sajtó. A Paraméter mai száma például kiemeli, hogy az elkövetők mezőgazdasági szövetkezetek bérelt épületeiben, valamint különféle ipari épületekben raktározták el a szemetet, amit aztán később minősített tüzelőanyagként adtak el.
https://parameter.sk/veszelyes-hulladekkal-uzletelo-nemzetkozi-bunbandara-csapott-le-rendorseg
A Bumm.sk a hulladékok forrás-országait is megjelöli, és hangsúlyozza, hogy elsősorban magyarlakta területek érintettek. Mint írják, Lengyelországból és Olaszországból illegálisan behozott hulladék ügyében nyomoz a szlovák országos-rendőrfőkapitányság környezetszennyezéssel kapcsolatos bűncselekményekre szakosodott osztálya. A Galántai- és Nagymihályi járásban zajló, Medúza fedőnevű rendőrségi akció egy nemzetközi bűnszervezet ellen irányul.