Egyre növekvő probléma az illegális hulladék lerakása a települések kül- és belterületen egyaránt – hívja föl a figyelmet az Óbuda.hu, a népszerű kisközösségi napilap. A legzöldebb budapesti kerület hírmagazinja arról is beszámol, hogy tizenegy esetben tettek az önkormányzat munkatársai rendőrségi feljelentést, miután az érintett terület mentesítése során sikerült a hulladék származási helyére utaló adathordozót begyűjteniük. Több helyszínre ideiglenesen térfigyelő kamerákat is kihelyeztek.Mostanáig ezzel együtt 3500 (!) köbméter illegálisan lerakott hulladékot gyűjtöttek be idén.