Ritkán van akkora sajtóvisszhangja egy helyi ügynek, mint most egy szeghalminak. Az érdeklődés talán annak is köszönhető, hogy a bűncselekmény a rendőrség honlapjára is fölkerült.
Miről is van szó? A település külterületén az önkormányzat kialakított egy zöldhulladék-gyűjtő helyet. A bűncselekményt elkövető férfi azonban egy bontásból származó minden hulladékot ideszállított, és beterítette a területet. A “munkáért” 100 ezer forintot kapott. Bűntetőeljárás indult ellene. Az esetből valószínűleg azért lett hír, mert még kevesekben tudatosodott, hogy hasonló eseteket a Btk. egytől öt évgi terjedő börtönnel tartozik büntetni..