Több mint ötven tűzoltó próbálja megfékezni a lángokat a Felgyői Regionális Hulladékkezelő Központban, ahol vasárnap dél körül ütött ki tűz. A hírt valamennyi napilap illetve televíziós híradó közölte, illetve folyamatosan frissíti tudósítását. A 24.hu (szerző: Farkas György) úgy tudja, hogy a kiemelt, 5-ös fokozatú tűz oltásában 14 egység, 51 tűzoltó vesz részt, tevékenységüket munkagépekkel is segítik. A Telex (újságíró: Thüringer Barbara) szerint A helyszínre tart a katasztrófavédelem mobil laborja. Molnár Krisztina, a Csongrád-Csanád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az állami hírügynökségnek elmondta, hogy a tűz több féltetőt, csarnokot, épületet, köztük a Hulladékkezelő központ épületeit is veszélyezteti, de személyi sérülés eddig nem történt. A Népszava a Belügyminisztérium országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának közleményére hivatkozik. Mint írják, a csongrádi, a szegedi, a kisteleki, a szentesi, a kiskunfélegyházi, a kiskunmajsai, a kunszentmártoni, a kecskeméti, az orosházi hivatásos és a csanyteleki valamint a sándorfalvai önkéntes tűzoltók dolgoznak a helyszínen. Több forrás emlékeztet, hogy a felgyői hulladéklerakóban legutoljára július 25-én volt pusztító tűz, akkor is kigyulladt egy csarnok. Első fényképünk a korábbi tűzesetet mutatja (forrás: Délmagyar), a második és a harmadik kép tegnap készült. Bejegyzésünk alant frissül!



Frissítés!
A katasztrófavédelem mobil laborja a helyszínre ért, és a közelben lévő településeken, Tömörkényben, Felgyőn és Csanyteleken, továbbá a környező tanyavilágban is méréseket végzett, de nem mutattak ki káros koncentrációban szennyező anyagot a levegőben – írja a Portfólió.
