Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Óriástűz a hulladéklerakóban | Dél-kom Intranet


Több mint ötven tűzoltó próbálja megfékezni a lángokat a Felgyői Regionális Hulladékkezelő Központban, ahol vasárnap dél körül ütött ki tűz. A hírt valamennyi napilap illetve televíziós híradó közölte, illetve folyamatosan frissíti tudósítását. A 24.hu (szerző: Farkas György) úgy tudja, hogy a kiemelt, 5-ös fokozatú tűz oltásában 14 egység, 51 tűzoltó vesz részt, tevékenységüket munkagépekkel is segítik. A Telex (újságíró: Thüringer Barbara) szerint A helyszínre tart a katasztrófavédelem mobil laborja. Molnár Krisztina, a Csongrád-Csanád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az állami hírügynökségnek elmondta, hogy a tűz több féltetőt, csarnokot, épületet, köztük a Hulladékkezelő központ épületeit is veszélyezteti, de személyi sérülés eddig nem történt. A Népszava a Belügyminisztérium országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának közleményére hivatkozik. Mint írják, a csongrádi, a szegedi, a kisteleki, a szentesi, a kiskunfélegyházi, a kiskunmajsai, a kunszentmártoni, a kecskeméti, az orosházi hivatásos és a csanyteleki valamint a sándorfalvai önkéntes tűzoltók dolgoznak a helyszínen. Több forrás emlékeztet, hogy a felgyői hulladéklerakóban legutoljára július 25-én volt pusztító tűz, akkor is kigyulladt egy csarnok. Első fényképünk a korábbi tűzesetet mutatja (forrás: Délmagyar), a második és a harmadik kép tegnap készült. Bejegyzésünk alant frissül!

Frissítés!

A katasztrófavédelem mobil laborja a helyszínre ért, és a közelben lévő településeken, Tömörkényben, Felgyőn és Csanyteleken, továbbá a környező tanyavilágban is méréseket végzett, de nem mutattak ki káros koncentrációban szennyező anyagot a levegőben – írja a Portfólió.