Siófoki, sárbogárdi és balatonfűzfői hivatásos, valamint tabi önkormányzati tűzoltók igyekeztek eloltani azt a hatalmas tüzet, amely a somi hulladéklerakóban keletkezett a mögöttünk hagyott hétvégén. A helyszínre riasztották a katasztrófavédelmi mobil labort is, akik méréseket végeztek a környező településeken. A hatszáz négyzetméteren, hat méter mélyen átizzott szemét oltását erőgépek is segítették. A munkálatok utolsó fázisáról rövidfilmet forgatott a KaposvárMost, amely web-oldalán közzé is tette azt.
A vörös kakas támadásáról képes beszámolót közölt a SONLINE, a hírt átvette több napilap is.