Nyílt napot hirdetett szeptember 17-ére hulladékkezelő központjaiba az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft., az ÉAK. A kínálat a rendezvény szórólapja szerint az alábbi:
A Nyíregyházi Hulladékkezelő Központban az alábbiakat tekintheti meg:
- a szelektíven gyűjtött hulladék válogatását, újrahasznosításra történő előkészítését,
- a nem hasznosítható hulladék lerakásra történő előkészítését, (MBH technológiát)
- a hulladéklerakó depóniát, ahová a vegyes hulladék kerül,
- a komposzttelepet, ahol a zöldhulladék hasznosul.
A nagyecsedi és kisvárdai Hulladékkezelő Központban kollégáink bemutatják:
- a nem hasznosítható hulladék lerakásra történő előkészítését, (MBH technológiát)
- a hulladéklerakó depóniát, ahová a vegyes hulladék kerül,
- a komposzttelepet, ahol a zöldhulladék hasznosul,
- továbbá ismertetik a megyei szelektív hulladékkezelési rendszert.
A látogatás viszonylag kevés feltételhez kötött, természetesen ingyenes, de egy kérdőívet ki kell tölteni hozzá.