A Zeit Online-ra hivatkozva az Élő bolygónk című online szemle mai kiadásában olvashatunk róla, hogy tavaly a német vállalatok által exportált műanyagszemét mennyisége a 2020-as évhez képest a harmadával, 697 ezer tonnára csökkent. A csökkenést csak részben magyarázza, hogy az elmúlt években Kína után egyre több ázsiai ország elégelte meg a fejlett világ hulladéklerakójának szerepét. A folyamatban a járvány, az ellátási láncok akadozása és a műanyaggal kapcsolatos kereslet csökkenése is szerepet játszott, ugyanakkor a változás mértéke alapján a szakemberek elképzelhetőnek tartják, hogy csökkenő trend elején járunk.