Az Every Can Counts „On The Go” újrahasznosítási kampánya, amely idén már Brazíliát és Kolumbiát is bevonta népszerűsítő programjába, közzétette az érintett államokat, köztük Magyarországot is lefedő kutatásainak eredményét. Az európaiak és honfitársaink túlnyomó többsége szerint még mindig nem teszünk eleget a jelenlegi környezeti kihívások kezelése érdekében – ez derült ki a LUCID közvélemény-kutató ügynökség által a 2022-es Környezetvédelmi világnap alkalmából 14 európai országban – köztük hazánkban is – az Every Can Counts együttműködésével és közreműködésével végzett felmérésből. Érdekesség, hogy továbbra sem önmagunktól, hanem a gyártóktól és az állami intézményektől várjuk a megoldásokat. A tanulságos számokat ma reggeli kiadásában közölte szerkesztőségi cikkében a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it.