Föladták a Bedős diákok: nem szedik tovább a migránsok szemetét az ásotthalmi tanerdőkből, tudósított a hazai sajtó tegnap. Érthetően az oee.hu, az Országos Erdészeti Egyesület hírmagazinja számolt be legbővebb terjedelemben a történtekről. Mint kiderült, tavaly szeptember óta heti rendszerességgel takarítottak, szedték a szemetet a migránsok után az erdészetis diákok az ásotthalmi erdőkben. Mostanra viszont annyi a hulladék, hogy a konténerek elszállításának költségét az iskola nem tudja vállalni. Pedig az akarat, idő és energia megvolna rá.
Innentől kezdve segítség nélkül biztos, hogy a gyűjtést nem tudjuk megoldani. Ha a szemét elszállításának költségét valaki átvállalja, örömmel folytatjuk a tevékenységet – mondta el a hírmagazinnak az Alföldi Agrárszakképzési Centrum Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatónője, Andrésiné dr. Ambrus Ildikó.
.
A DÉLMAGYAR felületén Arany T. János közölt hasonló tartalommal helyszíni riportot tegnap esti kiadásában.
