a The Guardian.adta hírül, hogy 27 millió tonna hulladékot halmoztak fel a britek tavaly, ami 2,1 százalékkal több az előző évinél. Az adatok szerint a 2021-ben keletkezett 2,5 millió tonna műanyag csomagolási hulladéknak mindössze a 44 százalékát hasznosították újra. A szemét nagy részét a maradék élelmiszer, a műanyag, a papír, a karton és a palackok teszik ki. A szakértők számára nem világos, hogy miért nem sikerült szelektíven gyűjteni a szemetet. A hírt szemléző Világgazdaság szerzője, V.N. kiemeli, hogy már az Interpol is vadássza a környezetszennyezőket.