A Blikk nyomán számolt a a Dél-Kom Sajtófigylő annak idjén, hogy a Tolna megyei Tamásiban, a buszpályaudvar mellett kinőtt egy szeméthegy. A mintegy kétemeletnyi műanyaghulladékot Olaszországból hordta ide a Wastra Group Kft. amely az engedélyek megkérésekor arra hivatkozott, hogy a műanyaghulladékot feldolgozza majd. A cég 2021. október 16-ig kapott haladékot az előkezelési tevékenység befejezésére, illetve a hasznosítási tevékenység megkezdésére, de semmi sem történt. A telephelyen elhelyezett és magára hagyott műanyag-hulladékot végül – a kormányhivatal intézkedése alapján – idén áprilisban elkezdték átszállítani a Tamásitól mintegy ötven kilométerre lévő cikói szeméttelepre. Pontosabban megkezdték a szállítást. A szeméthegy kisebbik része ugyan eltűnt, de bőven volna még mit elhordani. A
lap riportere, Csikász Brigitta ismét a helyszínen járt, de nem tudott érdemi információt szerezni arról, hogy vajon miért akadtak el a munkálatok. A Blikk nyomán, arra hivatkozva több napilap is beszámolt a szállítás megrekedéséről, a
Hírmagazin pedig teljes terjedelmében átvette a tudósítást.
