A felsőoktatási intézmények közül elsőként a Pécsi Tudományegyetem csatlakozott a 2020-ban elindult Cseppetsem programhoz, adta hírül tegnap délután a BAMA (szerző: MW).A lakosság körében keletkezett és felgyülemlett sütőolaj és sütőzsiradék begyűjtésére szolgáló rendszer az egyetem intézményeinek területén létesített gyűjtőpontokat. A kihelyezett tartályok zárhatóak, online telítettségmérővel ellátottak és éjjel-nappal elérhetőek a lakosság számára. Az egyetem példáját követve és vele együttműködve, a Pécsi Vagyonkezelő Zrt. három városi piacon alakít ki újabb pontokat.