A NASA pályázatot hirdetett, amelynek célja, hogy a lehető legkevesebb anyagpazarlással jussunk el a Marsra és vissza. A kihívás a “Waste to Base” nevet viseli. Olyan ötleteket várnak, amelyekkel a szemetet, a hulladékot, a szén-dioxidot és a habosított csomagolóanyagokat újrahasznosíthatják. Az űrvállalat nem titkolt célja, hogy a későbbiekben földi körülmények között is bevessék a beérkező megoldásokat. A teljes részvételi feltételrendszer a verseny weboldalán érhető el. A felhívást több hazai, tudományos hírportál, így az androgeek.hu is közzétette.
http://androgeek.hu/hir/a-nasa-palyazatot-inditott-a-szemet-es-a-hulladek-ujrahasznositasara-a-marskuldeteshez