A visszaváltós PET-palackok bevezetését fontolgató Mizse ásványvíz márka megbízásából készített online reprezentatív felmérésből az derült ki, hogy a lakosság döntő része mindenképpen helyeselne egy olyan megoldást, ami a műanyagok kidobása helyett azok begyűjtésére épül. A felmérés adatait most összegezte a Pénzcentrum, amely arról is beszámolt: a magyarok többsége támogatná, ha az ásványvizes palackokat az üvegekhez hasonlóan vissza lehetne váltani a boltokban.

Ide kapcsolódik, hogy a Portfólió mai számában arról tudósít: egy friss jelentés szerint az Egyesült Államokban a műanyaghulladéknak mindössze 5%-át hasznosítják újra. A jelentés szerint a 2019-ben kezelt 44 millió tonna műanyaghulladéknak nagyjából 86%-a került hulladéklerakóba. Ebből 9%-ot égettek el, 5%-ot pedig újrahasznosítottak. A Last Beach Cleanup és a Beyond Plastics környezetvédelmi érdekvédelmi csoportok is közzétettek egy másik jelentést, amely szerint 2021-ben a műanyaghulladék újrahasznosítási aránya 5-6% volt Amerikában. A környezetvédelmi és hulladékgazdálkodási szakértők szerint ennek számos oka van, többek között
- a népességnövekedés;
- az egyszer használatos műanyagok iránti megnövekedett igény;
- az újrahasznosítható anyagok iránti csökkenő nemzetközi kereslet;.
- a műanyagoknak nincs körforgásos gazdasága.