Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Nagyriport a Fővárosi Hulladékhasznosító Műről | Dél-kom Intranet


Fejlett nyugat- és észak-európai társadalmak a szemetük kevesebb mint tíz százalékát rakják le, de vannak országok, amelyekben ez az arány alig éri el az egy százalékot – a többi között ez derül ki a 24.hu  minapi, fényképekkel gazdagon illusztrált riportjából, amely a Fővárosi Hulladékhasznosító Műben készült.

A kevés lerakott hulladékon túli mennyiséget nyugaton újrahasznosítják,  illetve ellenőrzött körülmények között, a környezetet a lehető legkevésbé terhelve elégetik. Magyarországnak egy európai uniós előírás miatt 2035-re kellene eljutnia arra a szintre, hogy a megtermelt hulladékának legfeljebb tíz százalékát helyezze lerakóba, de jelenleg még nem látszik, hogyan fogjuk megugrani ezt az akadályt. A riportból kiderül az is, hogy a hulladékgyűjtőszigetek azért szívódnak fel, mert vannak, akiket zavar a jelenlétük, és addig járnak az önkormányzatok nyakára, amíg fel nem számolják a gyűjtőpontokat. A szelektív szigetek nagyjából hetven százaléka tűnt el Budapestről emiatt az utóbbi években.

A sok egyéb kérdéssel is foglalkozó írást itt olvashatják el:

https://24.hu/belfold/2022/01/21/szemet-hulladek-eromu-hulladekhasznosito-aram-tavho-budapest/