Fejlett nyugat- és észak-európai társadalmak a szemetük kevesebb mint tíz százalékát rakják le, de vannak országok, amelyekben ez az arány alig éri el az egy százalékot – a többi között ez derül ki a 24.hu minapi, fényképekkel gazdagon illusztrált riportjából, amely a Fővárosi Hulladékhasznosító Műben készült.

A kevés lerakott hulladékon túli mennyiséget nyugaton újrahasznosítják, illetve ellenőrzött körülmények között, a környezetet a lehető legkevésbé terhelve elégetik. a hulladékgyűjtőszigetek azért szívódnak fel, mert vannak, akiket zavar a jelenlétük, és addig járnak az önkormányzatok nyakára, amíg fel nem számolják a gyűjtőpontokat. A szelektív szigetek nagyjából hetven százaléka tűnt el Budapestről emiatt az utóbbi években.
A sok egyéb kérdéssel is foglalkozó írást itt olvashatják el:
https://24.hu/belfold/2022/01/21/szemet-hulladek-eromu-hulladekhasznosito-aram-tavho-budapest/