Az ÉrdMost számolt be tegnap este róla, hogy egészen komoly illegális hulladéklerakót számoltak föl a városban. A munkálatok megkezdése előtt a lerakóban felgyűlt hulldék mennyisége csak egy Érd nagyságrendű település éves lerakott hulladékához volt mérhető. Érd jegyzője két éve kötelezte bírság megfizetésére és a hulladékhegy felszámolására az ingatlan tulajdonosát, aki ennek nem tett eleget, így került át az ügy végrehajtásra a kormányhivatalhoz. Mivel ma már a kormányhivatal hatáskörébe tartozik az illegális hulladéklerakással kapcsolatos minden ügy, az önkormányzat nem intézkedhet, nem járhat el ilyen esetekben. Tetlák Örs alpolgármester az ÉrdMostnak elmondta: nagyon fájlalják, hogy ezt a hatáskört a kormány elvette a településektől, hiszen
az illegális hulladékkal rengeteget kínlódunk, teljesítőképességünk határán túl is harcolunk ellene. Amit lehet, elszállítunk, de a jó irány az újratermelődés megelőzése lenne, ezt pedig hatáskör nélkül nem tudjuk elérni.
Január elsejétől változás jön, az új szabályozás még több terhet ró az önkormányzatokra, hiszen a településeknek kötelező lesz elszállíttatniuk az illegális hulladékot. A költségeket ugyan ráterhelhetik a terület tulajdonosára, de kérdés, hogyan és mikor tudják behajtani ezt az összeget? Az elszállítás költségét senki nem előlegezi meg az önkormányzatoknak. A Kormányhivatal forgatott is a helyszínen, az ott készült videót a képre kattintva nézhetik meg olvasóink. Megszólal benne Tarnai Richárrd, Pest Vármegye főispánja is.
