Pályázati forrást nyert az üveghulladék-hasznosítással foglalkozó orosházi Re-Glass Kft. arra, hogy laborszinten működő új technológiáját ipari méretben is működővé tegye. A kutatás-fejlesztési-innovációs projekt célja az eddig hulladéktárolókba szállított laminált gépkocsi-szélvédőüvegek komponensei, az üveg és az úgynevezett PVB ragasztóanyag szétválasztása és az üveg gazdaságos kinyerése. A Re-Glass kutatói fölismerték, hogy bizonyos szervetlen sók oldatában a PVB – megfelelő hőmérsékleten és idő alatt – megduzzad, és leválik az üvegről. A jövőben üzemet építenek a technológiára alapozva, kezdetben évi 1000 tonna tervezett kapacitással, amely akár duplázható vagy triplázható lesz. Az eljárás know-how része, különösen a szabadalmi védettség megszerzése esetén, értékesíthető világszinten is. Az új magyar aeljárás lehetőségeiről szerkesztőségi cikkében ma számolt be a Don’t waste it.