Fontos lépésre szánta el magát a világ legnagyobb üdítőital-gyártója, egyben az egyik legnagyobb élelmiszeripari környezetszennyezője is: Végre a közép-keleteurópai régióban (így Magyarországon) is lecseréli a 4-es és 6-os kiszerelésű multipack alumíniumdobozok esetében használt korábbi zsugorfóliát az innovatív KeelClip™ technológiával 100 százalékban újrahasznosítható kartoncsomagolásra. A cég fenntarthatósági vállalásai között szerepel, hogy 2030-ra a felhasznált PET palackok és alumíniumdobozok 100%-ának megfelelő mennyiséget gyűjtenek be és hasznosítanak újra, emellett csomagolásaikon és kampányaikon keresztül az újrahasznosítást és a szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítik. A cég új technológiájának bevezetéséről a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it tudósít szerkesztőségi cikk formájában.
https://dontwasteit.hu/2022/03/24/kartoncsomagolas-valtja-a-zsugorfoliat/