Egyes részkérdések megoldására meghökkentő, de átgondolandó javaslatok sora jelenik meg a mára kialakult nemzetközi helyzetben. Bűdy László, a Magyar Műanyagipari Szövetség Elnökségének tagja szerint a műanyaghulladék energiahordozóként való felhasználásával is tehetünk azért, hogy csökkentsük energiafüggőségünket. Mi lenne akkor, ha az emberiség a műanyag szemetet erőművekben égetné el?.- teszi fel a kérdést a paprikasrumpli.hu mai számában a szakember. Több példa is azt mutatja, teszi hozzá, hogy a műanyaghulladék az egyik legjobb energiaforrás lehetne, így pedig csak környezetszennyező szemét. Például a polietilén, amelyet a legnagyobb mennyiségben használunk, megfelelő körülmények között, oxigén hozzáadásával hamu és füst nélkül elég, A műanyag fűtőértéke 45-48 MJ/kg, csak összehasonlításként a jó minőségű kőszén fűtőértéke 25-33 MJ/kg.
Európában egyébként már van ilyesmire példa. 2019 októberében adtak át egy koppenhágai szemétégető tetején épített műanyag felületű sípályát. A Copenhill gyorsan a dán főváros egyik nevezetességévé vált. A Copenhill évente 440 ezer tonna műanyaghulladékot alakít tiszta energiává, amelyből 150 ezer háztartás energia- és fűtési igényét tudják fedezni. Ráadásul a szemétégető teljesen tiszta, a kéményekből nem szabadulnak ki káros anyagok, éppen ezért is kaphattak helyet a sportlétesítmények az égető területén.

https://paprikaskrumpli.hu/Muanyaghulladek-elegetesevel-csokkenthetne-Magyarorszag-energiafuggoseget
Bár nem szorosan, de ide kapcsolódó hír, hogy látványos PR-cikk jelent meg tegnap a Fővárosi Hulladékhasznosító műről, annak negyvenéves fennállása alkalmából. A hulladékégető még soha annyi energiát nem tudott átadni a távfűtésnek, mint amennit tavaly – emeli ki az írás.