Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Műanyaghulladék elégetésével csökkenthetné Magyarország energiafüggőségét? | Dél-kom Intranet


Egyes részkérdések megoldására meghökkentő, de átgondolandó javaslatok sora jelenik meg a mára kialakult nemzetközi helyzetben. Bűdy László, a Magyar Műanyagipari Szövetség Elnökségének tagja szerint a műanyaghulladék energiahordozóként való felhasználásával is tehetünk azért, hogy csökkentsük energiafüggőségünket. Mi lenne akkor, ha az emberiség a műanyag szemetet erőművekben égetné el?.- teszi fel a kérdést a paprikasrumpli.hu mai számában a szakember. Több példa is azt mutatja, teszi hozzá, hogy a műanyaghulladék az egyik legjobb energiaforrás lehetne, így pedig csak környezetszennyező szemét. Például a polietilén, amelyet a legnagyobb mennyiségben használunk, megfelelő körülmények között, oxigén hozzáadásával hamu és füst nélkül elég, A műanyag fűtőértéke 45-48 MJ/kg, csak összehasonlításként a jó minőségű kőszén fűtőértéke 25-33 MJ/kg.

Európában egyébként már van ilyesmire példa. 2019 októberében adtak át egy koppenhágai szemétégető tetején épített műanyag felületű sípályát. A Copenhill gyorsan a dán főváros egyik nevezetességévé vált. A Copenhill évente 440 ezer tonna műanyaghulladékot alakít tiszta energiává, amelyből 150 ezer háztartás energia- és fűtési igényét tudják fedezni. Ráadásul a szemétégető teljesen tiszta, a kéményekből nem szabadulnak ki káros anyagok, éppen ezért is kaphattak helyet a sportlétesítmények az égető területén.

https://paprikaskrumpli.hu/Muanyaghulladek-elegetesevel-csokkenthetne-Magyarorszag-energiafuggoseget

Bár nem szorosan, de ide kapcsolódó hír, hogy látványos PR-cikk jelent meg tegnap a Fővárosi Hulladékhasznosító műről, annak negyvenéves fennállása alkalmából. A hulladékégető még soha annyi energiát nem tudott átadni a távfűtésnek, mint amennit tavaly – emeli ki az írás.

https://24.hu/belfold/2022/03/07/tavhorekord-es-komoly-foldgaz-megtakaritas-a-budapesti-hulladekbol-x/