Még a legalapvetőbb, létfenntartásunkhoz szükséges élelmiszereket is olyan nagyvonalúan kezeljük, mintha ezek korlátlanul állnának rendelkezésünkre, holott az élelmiszer-pazarlás megfékezésével egy kontinensnyi autó károsanyag-kibocsájtásának megfelelő üvegházhatású gáztól kímélnénk meg az emberiséget. A Biogáz Világszövetség városoknak, helyi önkormányzatoknak szóló ajánlást fogalmazott meg a helyzet kezelésére. A helyzetére, amely valóban drámai. A Világszövetség szerint az élelmiszer-hulladék fenntartható módon történő kezelése akár 518 millió tonnával is csökkentheti az üvegházhatású gázok kibocsátását, ami egyenértékű azzal, mintha az összes autót kivonnánk a forgalomból az Európai Unió útjairól. A helyzet alapos elemzését és a szakpolitikai ajánlásokat is elolvashatjuk Gáspár Kinga írásában, a TradeMagazin tegnapi számában.