Tetőzött az ilyenkor szokásos, koratéli árhullám a Tiszán, Szolnoknál, jelentette a Szol24. És, hozzátehetjük: hasonlóan az utóbbi évek gyakrlatához, a folyó ukrajnai és romániai szakaszának ártereiről a szokásos módon zúdul alá a települési szilárdhulladék. A lap emlékeztet rá, hogy a folyón 2020-ban alkalmazták először azt a magyar fejlesztésű munkagépláncot, amelyet a Felső-Tiszán helyeztek üzembe és a nap 24 órájában észleli, összegyűjti, majd osztályozza a folyón sodródó hulladékot. Azóta viszont nincs előbbrelépés: a Robo-Collect névre hallgató hulladékgyűjtő hajóból is csak egy prototípus létezik. Képünkön a Robo-Collect.
