Rendkívül részletes és szokatlanul bő terjedelmű, remek írásban foglalkozik a hulladékgazdálkodással, lakossági hulladékgyűjtéssel mai kiadásában a Világgazdaság. A szerkesztőségi cikk címe kissé megtévesztő: Ezt érdemes tudni a szelektív hulladékgyűjtésről: szabályok, színek, hulladéknaptár, hulladékudvarok. Valójában ennél sokkal többről van szó. Az írás egyebek mellett még arra is kitér, hogy mit tehetünk, ha nem fér bele az összes szemét a kommunális kukába és így tovább. A szelektív hulladékgyűjtés rendjének ismertetése kissé Budapest-centrikus (az ottani edényrendet veszi figyelembe), de nagyon hasznos például a táblázat, amely a szelektíven gyűjthető hulladékok fajtáját összegzi. Persze, szó van arról is, hogy mit nem szabad bedobnunk az elkülönítetten gyűjtött hulladékok közé. A bő terjedelembe háttérinformációk, kutatási eredmények is belefértek. Kiderül például, hogy egy ember az élete során körülbelül hatszázszor több szemetet termel, mint a saját testsúlya, és hogy amíg a valaha legyártott alumíniumok 75 százaléka még napjainkban is forgalomban van, addig az egy év alatt piacra dobott PET-palackoknak csak 13 százalékát hasznosítjuk újra.
