Sokadszor kerül a hazai sajtó látóterébe az a hatalmas erőfeszítéssel megalkotott, ám rendkívül hatékony modell, amelyet a biohulladékok szelektív gyűjtésére alakítottak ki Milánóban. Mivel az Európai Unióban a biohulladék megfelelő begyűjtésének mértéke és minősége még mindig nem megfelelő, ezért az EU úgy döntött, hogy 2023 végéig minden tagállam számára kötelezővé teszi a biohulladékok begyűjtését. Milánó példája pedig utat mutat a többi ország, köztük Magyarország számára is. A hazai gyümölcsészeti szakportál, a Fruitveb most bőséges összefoglalót ad Lombardia fővárosának gyűjtési és feldolgozási gyakorlatáról. Érdekesség: az élelmiszer-hulladék külön gyűjtését megvalósító rendszer bevezetése után a szelektívhulladék-gyűjtés is fellendült. 2019-ben elérte a 62,6%-ot, ami az EU 2020-ra kitűzött 50%-os újrahasznosítási célértékéhez viszonyítva is kiváló eredmény.