Már 100 pont működik az országban, ahol a mezőgazdasági fóliahulladék leadható, illetve az ideiglenes tárolás is megvalósul – jelentette tegnap délutáni kiadásában a kornyezetvedelem.hu. Hazánkban évente több mint 10 ezer tonnányi fóliahulladék képződik, ám egy magyar szabadalom alapján megoldódott az a technológiai probléma, amely hosszú ideig körülményessé és költségessé tette a fóliahulladékok tisztítását. Idén eddig a lébényi fóliahasznosító üzembe beszállított és részben kezelt/hasznosított hulladék mennyisége 240 tonna. A lébényi mellett hamarosan a tótkomlósi üzemben is megkezdődik a fóliahulladékok hasznosítása.