Érdekes kérdéseket feszeget, többek között a tejes dobozok, chipses zacskók és a cigarettacsikkek helyét keresi tegnapi kiadásában illetve a szelektív hulldékgyűjtő edényekben az Index. Rögzítik például a tényt, hogy a chipses zacskókkal két gond van: egyrészt, hogy belülről zsírosak, szennyezettek, másrészt, hogy a tartalmukat vékony fémfólia védi. Ez a kettő külön-külön is elegendő okot ad rá, hogy ne dobjuk őket a műanyaghulladékok közé. Mivel Magyarországon jelenleg nincs megoldva az újrahasznosításuk, ezért kényszerűségből a háztartási kukákban a helyük.
Kiderül, hogy a cigarettacsikkek egyszer használatos műanyagot tartalmaznak, ezeket azonban nem lehet újrahasznosítani. Emiatt ugyancsak a kommunális kukákban a helyük. De szó kerül a hungarocellről is, ami műanyaghulladéknak számít ugyan, mégis tilos szelektív kukába dobni. Hulladékudvarban érdemes tehát leadni a nikecell-táblákat. (Illusztráció: Index.)
