Az elmúlt másfél évben a HulladékRadar telefonos applikáció segítségével 66 ezer tonna illegális hulladékot sikerült felszámolni országszerte – jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára, Steiner Attila szerdán Tatán, ahol bemutatta az alkalmazás továbbfejlesztett változatát. Az eseményről valamennyi központi napilap hírt adott, legalább az MTI által kiadott anyagokra hivatkozva. A Demokrata (meg nem nevezett) tudósítóval is képviseltette magát. Az eseményen (ki tudja már hányadszor?) ismét elhangzott a csaknem egy évtizede ismételgetett ígéret: tervben van a hulladékot illegálisan lerakó egyénekkel szembeni szankciók szigorítása. Ezt a tavaly elvégzett zöld konzultáció alapján „nagyon egyértelműen támogatná is a lakosság”. Az app kifejlesztésére 250 millió forintot fordítottak.
A 24.hu fényképfelvételén (fotográfus: Mónus Márton) Steiner Attila látható a rendezvényen.

A szoftverbemutatóról ugyancsak részletes, fényképes beszámolót közölt a BAMA.