A PepsiCo Europe 2030-ra minden chips-zacskójából kivonja a szűz fosszilis alapú műanyagot. Az élelmiszer- és italgyártó óriás 100%-ban újrahasznosított vagy megújuló műanyag használatát tervezi, ezzel akár 40%-kal csökkentve a fóliacsomagolásból származó üvegházhatású gázokat. A cég bejelentését több hazai napilap is közzétette a mögöttünk hagyott hétvégén. Legbővebb terjedelemben a Don’t waste it ismertette a Papsi terveit. Az átállás a Walkers, a Doritos és a Lay’s márkákra vonatkozik,
A megújuló csomagolás növények melléktermékeiből, például használt étolajból vagy papírpép hulladékából származik majd.
https://www.dontwasteit.hu/2022/01/29/megujulo-zacskok-johetnek-a-chipseknel/