Új videót töltött föl YouTube csatornájára a fenti címmel a Pécsi Tudományegyetem tegnap (készítette az Univ TV).. A rövidfilm voltaképpen Decsi István kancellár illusztrált monológja. A kuratóriumban is meghatározó szerepet játszó egyetem-politikus elmondja, hogy az intézmény évente 2100 tonna hulladékot termel, s ennek 30 %-a újrahasznosítható. A megújuló szelektív gyűjtő rendszer a korábbiaknál sokkal jobban igazodik a városi rendhez. Egyébként az egyetem feltett szándéka, hogy a kibocsátott hulladék mennyiségét drasztikusan csökkentse. Ezt a célt szolgálja a PET-mentes PTE nevű kezdeményezés is.