A III. Tisza-tavi PET-kupa példáján fölbuzdulva a bősi vízierőmű előtti vízfelületet is megtisztították a Vízgazdálkodási Építővállalat pozsonyi, bősi, dunacsúni és zsolnai alkalmazottjai. A tegnapi, nemzetközi Duna-nap alkalmából rendezett önkéntes munkán a vízierőmű partját a kétszáz dolgozó három helyen is megtisztította a szeméttől. Az összegyűjtött hulladék főleg palackokból, műanyagokból, fémdobozokból állt, adta hírül a MA7.illetve az ÚjSzó.
– Nem ez volt az első hulladékgyűjtési akció, a környezetvédelmi minisztériummal közösen ugyanis a Dunacsún melletti vízpartot és a zsolnai vízerőmű környékét is megtisztítottuk – mondta a vállalat igazgatója, Kollár Vladimír.
