Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Megszűnt az illegális lerakó | Dél-kom Intranet


Pécs határában, Cserkút közigazgatási területén hosszú évek után végre megszűnt egy magántelken lévő illegális hulladéklerakó. A Baranya Vármegyei Kormányhivatal újonnan létrehozott hulladékgazdálkodási hatósága tett pontot az ügy végére. Az elsősorban gumiabroncs tárolására szolgáló területről mintegy 120 tonna hulladékot kellett elszállítani. Dr. Horváth Zoltán főispán a BAMA tegnapi kiadásában, az Új Dunántúli Napló mai számában kiemelte::a 2021 szeptemberében lezajlott helyszíni szemle során a hatóság megállapította, hogy a korábbi felszólítások ellenére továbbra is nagy mennyiségű, körülbelül 4-500 köbméter hulladékgumi található a telken. Végül megközelítőleg 12 000 abroncsot szállítottak el a helyszínről. Ezek egy része a királyegyházai cementgyárba, másik része pedig egy Pécsett működő gumifeldolgozó üzembe került, ahol megfelelő körülmények között tudják hasznosítani őket.

Frissítünk!

A hír ma feltűnt a Pécs Aktuál címlapján is, egy az eredeti állapotot mutató légifelvétellel. A lap ugyancsak megszólaltatja a megyei főispánt, és a MediaWorks kiadványokkal megegyező adatokat, tényeket közöl.