Pécs határában, Cserkút közigazgatási területén hosszú évek után végre megszűnt egy magántelken lévő illegális hulladéklerakó. A Baranya Vármegyei Kormányhivatal újonnan létrehozott hulladékgazdálkodási hatósága tett pontot az ügy végére. Az elsősorban gumiabroncs tárolására szolgáló területről mintegy 120 tonna hulladékot kellett elszállítani. Dr. Horváth Zoltán főispán a BAMA tegnapi kiadásában, az Új Dunántúli Napló mai számában kiemelte::a 2021 szeptemberében lezajlott helyszíni szemle során a hatóság megállapította, hogy a korábbi felszólítások ellenére továbbra is nagy mennyiségű, körülbelül 4-500 köbméter hulladékgumi található a telken. Végül megközelítőleg 12 000 abroncsot szállítottak el a helyszínről. Ezek egy része a királyegyházai cementgyárba, másik része pedig egy Pécsett működő gumifeldolgozó üzembe került, ahol megfelelő körülmények között tudják hasznosítani őket.

Frissítünk!
A hír ma feltűnt a Pécs Aktuál címlapján is, egy az eredeti állapotot mutató légifelvétellel. A lap ugyancsak megszólaltatja a megyei főispánt, és a MediaWorks kiadványokkal megegyező adatokat, tényeket közöl.
