A hírről tudósító HVG természetesen még csak feltételes módban ír, hiszen Pethő pozíciója akkor válik véglegessé, ha az olajipari vállalat nyeri el a feladatra kiírt koncessziós pályázatot az államtól. Erre ugyanakkor minden esély megvan, hiszen a december végi határidőig egyedül a Mol jelentkezett érvényes pályázattal a feladatra.
Az új piacokat kereső vállalat mindenesetre megalapította a Mol Körforgásos Gazdaság Kft.-t. A pályázat alapján a koncesszió jogosultjának majdnem 4,5 millió háztartás és 1,8 millió gazdálkodó szervezet kiszolgálásáról kell gondoskodnia. A feladat nyereséggel kecsegtet, nem véletlenül háborodtak fel azok a vállalatok, amelyek eddig a szelektív hulladékok kezeléséből éltek, amikor a kormány egyik pillanatról a másikra koncessziós jogot létesített. Pethő 1998 óta a Mol munkatársa, 2020 októbere óta a körforgásos gazdálkodási szolgáltatások igazgatója.
