Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Megnyílt hazánk egyik legnagyobb hulladékudvara | Dél-kom Intranet


A Strabag kivitelezésében elkészült átrakóállomással a dél-pesti térségben a lakossági hulladék begyűjtését kevesebb járművel és gyorsabban lehet elvégezni – adtal hírül az MTI tudósítása tegnap esete. A hírt bő terjedelemben közölte a Magyar Építők, sőt, néhány információval még ki is egészítette azt (szerző: Kolinek Nóra). Röviden a lényeg: megkezdte működését az FKF logisztikai szolgáltató központja, és emellett új hulladékudvar áll a fővárosi lakosság rendelkezésére, amely Magyarországon a legnagyobbak közé tartozik. A Budapest XVIII. kerületi Ipacsfa utcában lévő Cséry-telep évtizedeken át a főváros kommunális hulladéklerakója volt, később elkezdtek szennyvíziszapot hordani oda, majd illegális hulladéklerakónak használták. A fővárosi önkormányzat a Cséry-telep kármentesítésére, és egy logisztikai és szolgáltatóközpont megtervezésére és kialakítására kiírt pályázatát a Strabag Építőipari Zrt. nyerte meg 2019 őszén. A projekt a KEHOP keretében valósult meg közel 7 milliárd forint európai uniós finanszírozásból, a főváros több mint 1,8 milliárd forintot biztosított saját forrásból. A létesítményben egyszerre négy hulladékgyűjtő autó ürítheti a szemetet az átrakóba, amelyben egy présgép konténerekbe tömöríti a hulladékot. A fejlesztésnek köszönhetően évente mintegy 110 ezer tonna szemetet tudnak tömörítve elszállítani a hulladékártalmatlanító helyekre.

A hírt a MediaWorks-kiadványok kivételével valamennyi napilap közli mai kiadásában. Az Infostart már tegnap késő este beszámolt az átadóról.

A Napi.hu úgy tudja, hogy a projekt részeként nyitottak meg a Szemléletformáló és Újrahasználati Központok a XV. és a XVIII. kerületben, és szereztek be a Fővárosi Hulladékhasznosító Műbe egy lomdaráló és egy fémleválasztó berendezést. A hosszú távú projekt az év végén zárul, írják, amikor utolsó elemként üzembe helyeznek egy hulladékválogató művet.

Képünkön: Kiss Tibor, az FKF hulladékgazdálkodási főigazgatója bemutatja az új létesítményt.