A Strabag kivitelezésében elkészült átrakóállomással a dél-pesti térségben a lakossági hulladék begyűjtését kevesebb járművel és gyorsabban lehet elvégezni – adtal hírül az MTI tudósítása tegnap esete. A hírt bő terjedelemben közölte a Magyar Építők, sőt, néhány információval még ki is egészítette azt (szerző: Kolinek Nóra). Röviden a lényeg: megkezdte működését az FKF logisztikai szolgáltató központja, és emellett új hulladékudvar áll a fővárosi lakosság rendelkezésére, amely Magyarországon a legnagyobbak közé tartozik. A Budapest XVIII. kerületi Ipacsfa utcában lévő Cséry-telep évtizedeken át a főváros kommunális hulladéklerakója volt, később elkezdtek szennyvíziszapot hordani oda, majd illegális hulladéklerakónak használták. A fővárosi önkormányzat a Cséry-telep kármentesítésére, és egy logisztikai és szolgáltatóközpont megtervezésére és kialakítására kiírt pályázatát a Strabag Építőipari Zrt. nyerte meg 2019 őszén. A projekt a KEHOP keretében valósult meg közel 7 milliárd forint európai uniós finanszírozásból, a főváros több mint 1,8 milliárd forintot biztosított saját forrásból. A létesítményben egyszerre négy hulladékgyűjtő autó ürítheti a szemetet az átrakóba, amelyben egy présgép konténerekbe tömöríti a hulladékot. A fejlesztésnek köszönhetően évente mintegy 110 ezer tonna szemetet tudnak tömörítve elszállítani a hulladékártalmatlanító helyekre.
A hírt a MediaWorks-kiadványok kivételével valamennyi napilap közli mai kiadásában. Az Infostart már tegnap késő este beszámolt az átadóról.
A Napi.hu úgy tudja, hogy a projekt részeként nyitottak meg a Szemléletformáló és Újrahasználati Központok a XV. és a XVIII. kerületben, és szereztek be a Fővárosi Hulladékhasznosító Műbe egy lomdaráló és egy fémleválasztó berendezést. A hosszú távú projekt az év végén zárul, írják, amikor utolsó elemként üzembe helyeznek egy hulladékválogató művet.
Képünkön: Kiss Tibor, az FKF hulladékgazdálkodási főigazgatója bemutatja az új létesítményt.
