A Tisztítsuk meg az országot! program keretében október végén hozzáfogtak a pécs-vasasi szeméthegy eltüntetéséhez. A tényről dr. Hoppál Péter országgyűlési képviselő, dr. Horváth Zoltán főispán, valamint Kővári János és Berényi Zoltán önkormányzati képviselők közös sajtótájékoztatón számoltak be a helyszínen. Az eseményről hétvégi kiadásában tudósított a Pécs Aktuál. A lap szerkesztőségi cikkében fölidézte a hulladékhegy kialakulásának történetét, és ismertette azokat a gondolatokat (semmi érdemi nem került szóba), amelyek a sajtótájékozatón részt vevő politikusok monológjaiban hangzottak el.

A munkálatokról fotóesszében számolt be hétvégi kiadásában a BAMA. Laufer László képriportjában azért jutott néhány kocka a politikusokon kívül a munkálatok dokumentálására is.