Bár a környezetvédelmi termékdíjról szóló törvény szerint a tárgyévet megelőző év szeptember 20-ig kell előkészíteni, csak április 20-án jelent meg a 2022. évi Országos Gyűjtési és Hasznosítási Terv. A terv a környezetvédelmi termékdíj-köteles termékekből Magyarország területén képződő hulladékok mennyiségének nyomon követésére, gyűjtésére és előkezelésére/hasznosítására vonatkozó feladatok éves tervét tartalmazza. Megjelenését mínuszos hírben jelentette több napilap. A Don’t waste it, a hazai hulladékmagazin tegnapi számában, szerkesztőségi cikkben hosszabb elemzést is közöl. Újdonság, hogy az ipari eredetű műanyag PET csomagolási hulladékok újrafeldolgozása nem finanszírozott. Számottevően nőtt ugyanakkor 2021-hez képest a finanszírozott gumiabroncs újrafeldolgozás mennyisége.