A vád: forrásszűkítés. A MediaWorks kiadványait leszámítva valamennyi hazai napilap beszámolt róla tegnapi vagy ma reggeli kiadásában, hogy a Budapesti Közművek jogi eljárást indított az NHKV ellen. A 444 majdnem teljes terjedelmében közli a közszolgáltató közleményét.
Míg 2017-ben 30,56 milliárd forint állt a rendelkezésükre, 2021-ben már csak 26,16 milliárd forint. Az FKF bevételeinek mértékét pedig az NHKV Zrt., vagyis a Kukaholding szabályozza – írja a lap..
Mindezzel szembeállíthatóan a vizsgált időszakban (2017-2021) a magyarországi kumulált összesített fogyasztói árindex 18,2% (infláció), míg az FKF által beszerzett áruk és szolgáltatások árát meghatározó ipari termelői árindex 31,6% volt. További figyelembe veendő körülmény, hogy a vizsgált időszak (2017-2021) alatt a forint 15,9%-ot romlott. „A fentiekből egyértelműen következik – áll a közleményben – hogy összességében a Kukaholding markáns forrásszűkülést okozott az elmúlt három évben, miközben az ellátandó feladat volumene változatlan maradt. Budapest területe nem lett kisebb. A Társaságunknál dolgozó, a hulladékgazdálkodási tevékenységet ellátó létszám nem csökkent” A közlemény szerint „a Budapesti Közművek kénytelen megindítani a szükséges jogi eljárásokat az NHKV ellen annak érdekében, hogy a fővárosiak által az elmúlt három évben befizetett kukadíjak, és az FKF dolgozók által a fővárosi hulladékból megtermelt egyéb (energetikai hasznosítás, zsákértékesítés, haszonanyag-értékesítés, piaci tevékenység) bevételek teljes mértékben a Társasághoz kerülhessenek.”
Frissítünk!
Az ittlakunk.hu délelőtti kiadása már az NHKV válasz-közleményét is hozza. Ezek szerint szó sincs a források visszatrtásáról. Érdekesség viszont, hogy a Kukaholding nem cáfolja a forrásszűkítés tényét.