Hazánkban is sajtóhír lett egy, az új- skóciai partoknál elpusztult bálna szenvedéséből, amiről a DailyMail számolt be először. Tudósításuk szerint a 45 méter hosszú hím lesoványodottnak tűnt, lassú és fájdalmas halált halt, miután elfogyasztott 150 kilónyi, a gyomrában összetömörödött szemetet. Ezek a jószágok úgy esznek, mint a porszívók – kinyitják a szájukat, és hagyják, hogy bármi, ami körülöttük van, beáramoljon. Egy új tanulmány, amit november elején tettek közzé, felhívja a figyelmet, hogy a bálnák naponta akár 10 millió mikroműanyagot is megesznek. A hazai lapok közül a Szeretlek Magyarország háttéranyagot is idéző összeállítását ajánlja Olvasói szíves figyelbébe a Dél-Kom Sajtófigyelő.
(Apró érdekesség: nem tudhatjuk, hogy az Origó milyen forrásból dolgozott, de az általuk közölt hírben ugyanaz a bálna nem elkínzottnak, hanem elhízottnak tűnt.)
