Sorozatot indított megyei napilapjaiban a MediaWorks, a cikkek azt veszik számba, hogy a Magyar Közút Nonprofit Zrt. megyei igazgatóságai hogyan igyekeznek rendet tartani az utak mentén. A Nógrád megyei hírportál, a NOOL ezúttal a MK NZrt. megyei igazgatóságának közleményéből szemléz (szerző: N.O.). Ezek szerint a bútoroktól a traktorgumiig, az állati tetemektől a haszált pelenkáig egészen elképesztő dlgokat hagyunk az utak mentén. Persze, a PET palack és az energiaitalos doboz elsősorban az, amint a legnagyobb mennyiségben szanaszét dobálunk. A szervezet közleményében hangsúlyozza, hogy az elhagyott hulladék egyre inkább nagyobb probléma. Mindössze pár óra leforgása alatt egy csapatnyi ember például két teherautónyi hulladékot szedett össze az alacsony rendű, 21134-es számú bekötőút mellől. Ezen kívül is egyre több az illegális hulladéklerakó a Nógrád megyei közutak mentén. Van, ahol egész telep alakult ki.
