Két hete megalakult az élelmiszer pazarlása ellen küzdő Élelmiszermentő Központ Nonprofit Kft. – vette észre a Napi.hu (szerző: Csernátony Csaba). A cég tulajdonosa a magyar állam, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felügyelete alatt működik, és 3 millió forintos tőkével alakult meg. A vállalatot Hodorics András irányítja, aki előtte a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. vezérigazgató-helyettese is volt. A céginformációs adatbázis szerint Hodoricsnek saját cége is van: az Akali Apartmanok Kft., ami Balatonakaliban értékesít új építésű házakat. A hírt több napilap, így a 444.hu (szerző: Rényi Pál Dániel) és a 24.hu is közli (szerző: Molnár Zoltán) mai kiadásában. A cél: ne kerüljön lejárathoz közeli, de még fogyasztható élelmiszer a települési szilárdhulladékba. Februártól a nagy diszkontláncoknak kötelező lesz felajánlani az ilyen termékeket az állami cégnek, ami majd elosztja azokat.
https://www.napi.hu/magyar-vallalatok/buksza-elelmiszer-pazarlas-allami-ceg-nebih.745178.html
https://24.hu/fn/gazdasag/2022/02/01/elelmiszermento-kozpont-megalakult-allami-ceg/
Az élelmiszer-pazarlás visszaszorítását célzó jogszabály a Pulzus Kutató vizsgálata szerint erősen megosztja a vásárlókat: nincs egyértelmű, többségi véleményük. Vannak, akik szerint a szabály célja, hogy kitoljanak a boltláncokkal. Vannak, akik támogatják, majdnem ugyanennyien viszont máshogy fognák vissza a pocsékolást.