– Minden olyan megoldásra szükség van, amely az energiaproblémát javítani tudja – jelentette ki Palkovics László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium tárcavezetője a veszprémi Pannon Egyetemen, a Körforgásos Gazdaság Technológiai Platform minapi alakuló ünnepségén. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora felhívta a figyelmet arra, hogy a hulladék újrahasznosítása nem csak környezetvédelem szempontjából fontos feladat. Az elmúlt napok világpolitikai eseményei is rámutattak, hogy a hulladékkal és az abban rejlő értékes erőforrásokkal foglalkozni kell – emelte ki.
A platform megalakulását (elsősorban az MTI tudósítására hivatkozva) gyakorlatilag valamennyi napilap legalább mínuszos hírben jelentette. A legbővebb terjedelmet a Don’t waste it szentelte a témának.
https://dontwasteit.hu/2022/03/14/palkovics-egyre-inkabb-latszik-a-korforgasos-gazdasag-jelentosege/