A kaliforniai Palo Alto vezetői négy évvel ezelőtt eldöntötték, hogy kiderítik, mi lesz a város újrahasznosítható hulladékának sorsa. A nyomozás eredménye: a hulladék mindössze 40 százaléka maradt Észak-Amerikában. A fennmaradó 60 százalékot Ázsiába szállították, de üzleti titokra hivatkozva további információt nem lehetett szerezni Az Index írta meg tegnap (szerző: -RC-, aka: Papdi-Pécskői Viktor), hogy a globális újrahasznosítási kereskedelem révén az Egyesült Államok már három évtizede exportálja műanyaghulladékát. Az Interpol szerint nemzetközi jogot sért az export, a Világbank szerint Laoszban legalább 150 illegális szemétlerakó üzemel a Mekong folyó mentén. Szervezett bűnözői csoportok jelentős mennyiségű műanyagot exportálnak Vietnámba, Malajziába és Thaiföldre is.