Tovább gyűrűzik a Tolna megyei városba Olaszországból behozott és felhalmozott szeméthegy ügye: a kormányzati ígéret ellenére az elszállítására nem került sor. A választási kampány hajrájában Süli János, a Paksi Atomerőmű két új blokkja tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter Facebook-oldalára kitett videóban jelentette be, hogy a hatalmas mennyiségű hulladék felszámolását április 6-án megkezdik.
A Blikk tudosítója, Csikász Brigitta azonban a tegnap a helyszínen járt, és a lap esti kiadásában nem jelenthetett egyebet, minthogy a szeméthegy felszámolása ügyében semmi sem történt.
8000 tonna hulladékról van szó.